Starbucks, Koronavirüs Nedeniyle Türkiye’deki Şubelerini Geçici Olarak Kapattı!

Starbucks, Koronavirüs Nedeniyle Türkiye’deki Şubelerini Geçici Olarak Kapattı!

PAYLAŞ
Starbucks, Koronavirüs Nedeniyle Türkiye’deki Şubelerini Geçici Olarak Kapattı!
Starbucks, Koronavirüs Nedeniyle Türkiye’deki Şubelerini Geçici Olarak Kapattı!
Starbucks Koronavirüs Nedeniyle Türkiye’deki Şubelerini Geçici Olarak Kapattı! Çin’in Vuhan kentinde başlayarak tüm Dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen Koronavirüs (Covid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla önlemler alınmaya devam ediyor.

Koronavirüs, ülkemizde de etkilerini göstermeye başladı. Vaka sayısıyla birlikte alınan önlemler de arttı. Sağlık Bakanlığı’nın uymamızı istediği 14 kural ve ardından Umre’den dönenlerin karantina altına alınıp denetlenmesinin ardından alınan bir başka önlem de kalabalık alanların faaliyetlerine bir süre son vermek oldu.

İçişleri Bakanlığı Tarafından Genelge Yayınlandı

15 Mart tarihinde İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan bir genelge ile Koronavirüs (Kovid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek için Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirilmelerde; Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri olarak faaliyet yürüten ve vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini artıracağı, bu nedenle pavyon, diskotek, bar, gece kulüplerinin 16 Mart saat 10:00 itibariyle geçici süreliğine faaliyetleri durdurulacağı belirtilmiş.

16 Mart tarihinde, 15 Mart’ta yayınlanan genelgeye ek olarak Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri olarak faaliyet yürüten ve vatandaşlarımızın çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini arttıracağı gerekçesiyle; tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları (atari, playstation vb.), her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine 16.03.2020 pazartesi saat 24:00 itibariyle durdurulacak.

starbucks-koronavirus-nedeniyle-turkiyedeki-subelerini-gecici-olarak-kapatti

Alınan kararla birlikte listedeki işletmeler faaliyetlerine son vermeye başladı. Starbucks Türkiye de bir açıklama yayınlayarak İçişleri Bakanlığı’nın kararına uyarak şubelerini geçici olarak kapattığını açıkladı.

Starbucks Türkiye’den yapılan açıklamada, “İçişleri Bakanlığı’nın tedbirleri doğrultusunda 16 Mart 2020 saat 24.00 itibariyle ülke genelinde insanların birbirine yakın olarak bulunabileceği tüm tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, kahvehane, kafe ve kafeterya vb. faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulmuştur. Starbucks mağazalarımızı da geçici olarak kapatmış bulunuyoruz” ifadelerine yer verildi.