THY Açıkladı Uçakta İnternetin Saati 22 TL

THY Açıkladı Uçakta İnternetin Saati 22 TL

PAYLAŞ

Türk Hava Yolları, TTNET ile ortak yapılan anlaşmayla, nisan ayından itibaren uzun menzil uçaklarında kablosuz internet hizmetini başlayacağını açıkladı.

TTNET ve THY uçaklarında wi-fi internet hizmeti sunmak için anlaşma gerçekleşti. (BTK) Kurul Başkanı Tayfun Acarer, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil ve TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya’nın katılımlarıyla Türk Hava Yolları’nın ev sahipliğinde gerçekleşen basın töreniyle kurumlar arası anlaşması imzalandı.

Anlaşma ile TTNET, Türk Hava Yolları filosunun internet erişimi bulunan uçaklarında sunulan WiFi hizmetinin internet servis sağlayıcısı ve Türk Hava Yolları’nın marka ortağı oldu.

İlk etapta uluslararası uçuş yapan 12 adet 777 uçağında hizmete başlayacak olan wi-fi internet hizmeti ilerleyen süreçte 80 adet THY uçağında hizmete sunulacak.

Uçakta internet kullanmanın maaliyeti çok yüksek fiyatlarda olacak. Şuan test aşamasında olan projede TTNET wi-fi fly paketine ait iki tarife yer alıyor. Saatlik paket 9.99 dolar, 24 saatlik paket ise 14.99 dolar.Uydu üzerinden uçaklara internet sağlanacak. 50 mbit’e kadar uçak içerisinde hız sağlamak mümkün.

Uçakta internet denildiği zaman akıllara bir soru daha geliyor. Uzun menzilli, kıta aşırı uçuşlarda yeni sansür yasasına takılacak mı? Yoksa hizmetten faydalanan kullanıcılar engelsiz internette dolaşmanın keyfini mi sürecekler? Bu sorularımızın cevabı henüz bilinmiyor.