WhatsApp’ta Görüntülü Arama Resmen Başladı

WhatsApp’ta Görüntülü Arama Resmen Başladı

PAYLAŞ

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp beklenen görüntülü konuşma özelliğine kavuştu. Merakla beklenen görüntülü konuşma şuan için sadece iOS işletim sistemiyle çalışan cihazlarda kullanıma sunuldu.

iOS kullanıcıları App Store üzerinden WhatsApp Messenger’ın görüntülü arama özelliği için 2.16.17 sürümü indirilebilir durumda. Güncellemeyi yaptıktan sonra popüler mesajlaşma programı WhatsApp’ı artık görüntülü konuşmalarınız için kullanabileceksiniz.

WhatsApp’da Görüntülü Konuşma Nasıl Oluyor?

WhatsApp ‘ın görüntülü arama özelliğini kullanabilmek için herhangi bir sohbet ekranının sağ üst köşesinde yer alan video simgesine dokunmanız gerekli. Görüntülü konuşma hizmeti WhatsApp tarafından ücretsiz olarak sunuluyor. Ancak kullanıcıların özellikle mobil veri ile WhatsApp görüntülü konuşma hizmetini kullanırken, ses ve mesaj kullanımına oranla çok daha fazla veri harcayacaklarını böylelikle veri ücretini aşmamaları konusunda dikkatli olmaları gerektiğinin altını çizelim.whatsapp-goruntulu-konusma

 

Görüntülü konuşma özelliği için iOS sürümünüz 8.0 veya üstü olmalı!

Facebook’un bir süre önce satın aldığı mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp, görüntülü arama özelliğini duyurdu. Görüntülü arama, yakında tüm Android ve Windows Phone üzerindeki WhatsApp kullanıcıları için de aktif hale gelecek.