ABD’de Justin Bieber’in Sınır Dışı Edilmesi İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

ABD’de Justin Bieber’in Sınır Dışı Edilmesi İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

PAYLAŞ

Uyuşturucu ve alkol etkisinde araba kullanmak suçundan gözaltına alınan Justin Bieber için ülkeden sınır dışı edilmesini öngören bir dilekçe kampanyası başlatıldı.

Dilekçe şimdiden 30 bin imza topladı. Binlerce ABD vatandaşı, uyuşturucu ve alkol etkisinde araba sürerken gözaltına alınan Justin Bieber’in sınır dışı edilmesi için başlatılan kampanyaya imza verdi.
Beyaz Saray, konuya ilişkin dilekçelere cevap verdiği ‘We the People’ sayfasında, “ABD halkı olarak tehlikeli, dikkatsiz ve uyuşturucu kullanıcısı Justin Bieber’ın sınır dışı edilmesi ve yeşil kartının iptal edilmesini istiyoruz. Sadece vatandaşlarımızın  güvenliğini tehdit etmekle kalmıyor, ülkemizin gençleri üzerinde de kötü bir etki bırakıyor” ifadelerini kullandı.

Kanadalı şarkıcıya karşı başlatılan kampanya için 3 günde 30 binin üzerinde imza toplandı. Eğer dilekçe 100 binin üzerinde imza toplamayı başarırsa Beyaz Saray bu konuda açıklama yapmak zorunda kalacak. Ancak, ABD göçmenlik yasalarına göre, bir kişi büyük bir suça karışmadığı ve bir yıldan fazla hapis cezası almadığı sürece vizesi iptal edilmiyor.

19 yaşındaki şarkıcı yaşadıklarının ardından Justin BieberTwitter hesabı üzerinden hayranlarına seslenerek, “Güçlü olun, Tanrı bizimle. Hayranlarım benim hayatımı değiştirdi, size hep minnettar kalacağım” mesajını paylaştı.