Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” Kampanyasını Duyurdu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” Kampanyasını Duyurdu!

PAYLAŞ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biz Bize Yeteriz Türkiyem Kampanyasını Duyurdu!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biz Bize Yeteriz Türkiyem Kampanyasını Duyurdu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen ve video konferans yöntemi kullanılarak 4,5 saat süren kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplantı sonrasında Ulusa Sesleniş konuşması yaptı. Konuşmasında “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasını duyurdu.

Koronavirüs salgını tüm dünyada hızla yayılmaya devam ediyor. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan virüsle ilgili alınan önlemler bir hayli sıkı. Ülkemizde de etkilerini hissettiğimiz virüsle ilgili tablo giderek korkunç bir hal alıyor. Koronavirüsün ülkemizde resmi olarak uzun süre görülmediği bir dönem yaşadık. Ancak yine de ülkemize uğramasını engelleyemedik. Şimdiyse en azından virüsün yayılma hızını azaltmak için pek çok bilgilendirme kampanyası düzenleniyor ve çeşitli bakanlıklarca önlemler alınıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ulusa Sesleniş konuşmasında virüse karşı verilen mücadeleden bahsetti. Türkiye’nin sağlık altyapısının güçlü olduğunu belirten Cumhurbaşkanı bu süreçte yapılan geliştirmelerden de bahsetti. Erdoğan konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

Sağlık altyapımız, gerek personel, gerek ilaç ve malzeme, gerekse yoğun bakım yatağı açısından, hamdolsun diğer ülkelere göre oldukça iyi durumdadır. Maskeden tanı kitine ve bağışıklık sistemini güçlendirici kimi ilaçlara kadar hemen her ihtiyacımızı kendimiz karşılayabiliyoruz. Şu ana kadar hastanelerimiz ile diğer sağlık birimlerimize, 24 milyon cerrahi maske, 3 milyonun üzerinde N-95 maske, 1 milyonun üzerinde koruyucu tulum, 181 binin üzerinde koruyucu gözlük dağıttık” 

“Biz Bize Yeteriz Türkiyem” Kampanyası

cumhurbaskani-erdogan-biz-bize-yeteriz-turkiyem-kampanyasini-duyurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan kampanyadan bahsederken “Biz bize yeteriz Türkiyem’ diyerek başlattığımız bu kampanya için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından şu anda bilgileri ekranda gözüken bir yardım hesabı açıldı. Ayrıca yine ekranda gözüken kısa mesaj numaraları üzerinden de bağış yapılabilecek. Amacımız, yevmiyeyle geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzere alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamaktır. Her ilimizde ve ilçemizde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı belirleyip bu yardımları kendilerine sunacağız. Gerekirse muhtarlıklarımızı da devreye alarak kampanyada toplanan paraların en doğru şekilde yerine ulaşmasını temin edeceğiz. Kampanyayı şahsım olarak 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum. Biraz önceki toplantımızda bakan arkadaşlarımız da aynı şekilde bu ayki maaşlarını kampanyaya bağışlama kararı aldılar.”  ifadelerine yer verdi.