Koronavirüs Salgınının Sona Ereceği Tarih ile İlgili Tahminler Açıklandı!

Koronavirüs Salgınının Sona Ereceği Tarih ile İlgili Tahminler Açıklandı!

PAYLAŞ
Koronavirüs Salgınının Sona Ereceği Tarih ile İlgili Tahminler Açıklandı!
Koronavirüs Salgınının Sona Ereceği Tarih ile İlgili Tahminler Açıklandı!

Koronavirüs Salgınının Sona Ereceği Tarih ile İlgili Tahminler Açıklandı! 2020 yılının en büyük küresel problemlerinden bir tanesi olan Corona virüsü can almaya devam ediyor. Wuhan’da görülmeye başlayan salgın bir anda diğer ülkelere de sıçradı. Bugüne dek 4.000’den fazla kişinin canını alan virüs, Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkede görülmüş durumda. Virüs hızla can almaya devam ederken yetkililer de çeşitli önlemler almaya ve koronavirüse karşı tedavi yöntemlerini bulabilmek için çalışmaya devam ediyorlar.

Koronavirüsün ne zaman ortaya çıktığı biliniyor. Bu tarihten itibaren virüs üzerinde birçok araştırma yapıldı. Virüsün zayıf ve güçlü yönleri, özellikleri ve etkileri gibi pek çok soruya yanıt bulunmaya çalışıldı. Ancak bilim insanları, Koronavirüs Salgınının Sona Ereceği Tarih ile ilgili net bir açıklama yapamadılar. Bugüne kadar yapılan açıklamalar, virüsün sıcaklığa dayanıklı olmadığı ve havaların ısınmasıyla birlikte de virüs salgının sona ereceği yönündeydi. Virüsün kaynağı olan Çin’den, önemli bir açıklama geldi.

Çin’in üst düzey tıbbi danışmanlarından biri olan Zhong Nanshan konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamaları virüsün sıcaklığa dayanıklı olmadığını doğrular nitelikteydi. Geçtiğimiz saatlerde basın mensuplarıyla bir araya gelen Nanshan salgının ne zaman sona ereceği konusunda yapılan tahminlerini de açıkladı.

koronavirus-salgininin-sona-erecegi-tarih-ile-ilgili-tahminler-aciklandi

Çinli araştırmacının açıklamalarına göre virüs birkaç ay daha hayatımızı zorlaştırmaya devam edecek. Zhong Nanshan’ın açıklamalarına göre virüs haziran ayına kadar yok olmayacak. Haziran ayının gelmesi ve havaların ısınmasıyla virüsün ortadan kalkacağı düşünülüyor. Ardından bütün yaşananları tüm yönleriyle değerlendirme ve analiz etme fırsatı oluşacak.

Benzer bir açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından da yapıldı. Fahrettin Koca salgınla ilgili “Bilim Kurulumuzun öngörüsü bu yöndedir. Bu hastalık daha çok bir kış enfeksiyonu. Tedbir alırsak, yayılmayı önlersek, büyük olasılıkla, 2 ayda hayat normale döner.” dedi. İçinde bulunduğumuz dönemin geçici olacağını belirten Koca, bu dönemi en iyi şekilde atlatabilmemiz için kurallara uymamız gerektiğini belirtiyor. Önümüzdeki 2 aylık sürecin çok önemli olduğunu dile getiren Sağlık Bakanı, panik yaratmadan alınacak kararların daha çok ertelenmesi gerekiyor. Süreci vatandaşlarla beraber yöneterek içinde bulunduğumuz durumu sıkıntı yaşamadan atlatabilmeyi istediğini basın mensupları ve halkla paylaştı.